jak jste se dostali k čajování?

<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 16. 5. 2008 13:44

jak jste se dostali k čajování?

tohle téma jsem tu tuším neviděl...

jak jste se dostali k čajování a čaji?

já v roce 1999 nebo 2000 (přesně to nevím) - na xchatu jsem se seznámil se zajímavou holčinou s Brna, dodneška je to skvělá kamarádka. chvíli jsme si psali (v té době ještě papírové dopisy), pak jsme si dali scuka v brně a tam mě vzala do Dobré čajovny. Dali jsme si Shou Mei a mě se čajová atmosféra líbila. Po půl roce dojela kamarádka do Ol a opět zašli do čajovny, tentokrát do dnes již neexistující Dřevěné Panenky. Tamní atmosféra byla ještě silnější.
pár dní poté jsem do Panenky vzal kamaráda, tomu se čajová chýše rovněž zalíbila a definitivně se z nás stali čajaři (já osobně jsem věčný adept, čaje mám moc rád, ale nějak se mi nedaří proninout na vyšší úroveň, než na které jsem nyní).
Od té doby mě čaje nepustily a spíš mě přivedly k dalším zájmům, hlavně o východní kultury a filozofie. Čajovny sice v poslední době navštěvuju dost málo, protože je tam na můj vkus moc lidí, než aby se tam dalo v klidu spočinout, ale do kamarádovy privátní čajovny "Lamaneo" chodím hodně rád a hodně často, protože tam máme klid na rozjímání a debaty o všem a ničem

a co vy? jak jste se dostali k čaji?
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 16. 5. 2008 13:52

ještě doplním pikantnost k jednomu kamarádovi, který je velký čajový guru a vášnivý jogin. k čaji se dostal přes hulení (THC)
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 16. 5. 2008 20:05

Muj cajovy pribeh je hodne podobny. Taktez na xchatu jsem se seznamila s jednim fajn klukem, ktery tenkrat bydlel v praze. Tak nejak jsme pak zasli do Ruzove cajovny, pak do Dejvicke cajovny, pak jsem zkusili Genesis, a nakonec Cha Dao. A tektez me to pak uz nepustilo. Bohuzel se kamarad odstehoval, ale ja do cajojven chodim dal a prave jsme kdysi navrhla ze bychom se s partou mohli sejit v Dejvicke cajovne. Parkrat jsme tam byli a bylo to supr. Nejvice to nadchlo me a Bambi, ale opravdu hardcore caujeme az co existuje Cha Dao.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

Dzin Tea Racer

Uživatelský avatar

Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 10387

Registrován: 5. 1. 2008 00:18

Bydliště: Jihočech

Příspěvek 18. 5. 2008 13:53

Já jsem to už psal na www.tea-earth.net ale ok.
V 5ti nebo 6ti letech, si můj táta kupoval do prace sypaný čaje, výbrer byl ubohej, byl to indicky červeny... nu a já to ochutnal a sám " po tají " připravil a učarovalo me jak málo stačí a pokaždé tu chutna jinak... a pak to šlo už samo :-)
Čaj nespojuje jen kultury, ale lidi a hlavně jejich duše... :roll:
Obrázek
Obrázek
Používám DROPBOX ZDARMA na ukládání fotografií, dokumentů a záloh.
Budete přesměrování na stránku HLEDÁNÍ kde je dole na tlačítko DONATE.
<<

omaj

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 67

Registrován: 22. 7. 2008 13:11

Příspěvek 22. 7. 2008 19:04

U mne zacala zavislost na caji uz kdyz jsem byl malej, protoze jsem byl neustale nachlazenej, chripky, anginy, no a mati mi porad varila caj, caj a caj no a potom kdyz v roce myslim 1992 otevrela Dobra cajovna, tak jsem do toho spadl "nafurt a nadobro"... :-)
nikdy jsem se nenarodil, nikdy nezemru, prave ted se rodim, prave ted umiram
<<

CreAtive_34

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 1. 2008 21:10

Bydliště: Litvínov, severní čechy

Příspěvek 27. 7. 2008 00:50

Tak u mě to není moc dlouho -- kolem roku 06 sem se o čaje začal zajímat "trochu víc"
dostal jsem se k tomu hlavně díky mojí tetě a bratranci, kteří mě vlastně vzali poprvé do čajovny, no a pak už jsem do toho nějak spadnul :-)
Obrázek
V chuti jednoho šálku čaje můžete někdy objevit pravdu o všech nečíselných formách vesmíru.
Kyongbong Sunin
<<

Pedro

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 30

Registrován: 2. 10. 2008 10:41

Příspěvek 30. 12. 2008 01:20

Já jsem si nějak před třemi lety, dosud neposkvrněn žádným pravým čajem, koupil první konvičku (kvalitativně nic moc), původně to byl dárek matce (jen jako dekorace).
Po cestě z obchodu jsem narazil na obchůdek s bio potravinami a tam měli pár čajů od V.Grešíka, koupil jsem si tehdy Vietnam Green a Savana Green- dneska by mi to přišlo jako celkem slabá záležitost, ale tenkrát když jsem si to doma připravil mi to učarovalo.
Mámě jsem koupil nějakou svíčku a moje čajování se rozjelo, poslední rok ještě povzbuzeno mým pobytem na intru a návštěvami čajoven :-)
<<

Fitbat

Uživatelský avatar

Začátečník
Začátečník

Příspěvky: 7

Registrován: 26. 4. 2009 09:00

Příspěvek 2. 5. 2009 15:35

Svou pubertu jsem prožil jako radikální vegetarián takže jsem začal vyhledávat (v té době ještě bez netu) alternativní potraviny až jsem navštívil jeden krámek se vším možným pro zdrávý životní styl kde jsem pak dostal nějaký výživný čaj který mi zachutnal....
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 11. 8. 2009 15:44

Náhodou jsem na náměstí v Sokolově objevil prodejnu, nakoukl a... utratil tři sta za čaje Oxalis. Proti pytlíkům velký pokrok. Odlákalo mě to od kávy. Čaj je vážně jako klidná procházka, káva nervózní cesta do práce.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Doom

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 890

Registrován: 18. 1. 2008 17:47

Bydliště: Holomóc pod Kosiřem

Příspěvek 11. 8. 2009 22:18

tomdo píše:Čaj je vážně jako klidná procházka, káva nervózní cesta do práce.

to je pěkný, to si musím zapamatovat
<<

Monishka

Uživatelský avatar

Pokročilý Čajomil
Pokročilý Čajomil

Příspěvky: 1371

Registrován: 10. 1. 2008 13:56

Bydliště: Praha

Příspěvek 12. 8. 2009 08:52

Doom píše:
tomdo píše:Čaj je vážně jako klidná procházka, káva nervózní cesta do práce.

to je pěkný, to si musím zapamatovat


Jo to je moc pekny. Taky se mi to libi.
Niú bù yǐ shu bù néng àn niú tóu dī
Krávu přivedete k vodě, ale nedonutíte ji pít.
<<

tomdo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 244

Registrován: 27. 7. 2009 11:41

Příspěvek 12. 8. 2009 12:48

Monishka píše:
Doom píše:
tomdo píše:Čaj je vážně jako klidná procházka, káva nervózní cesta do práce.

to je pěkný, to si musím zapamatovat


Jo to je moc pekny. Taky se mi to libi.


:-) Já to také nemám z vlastní hlavy. Hledám kdo to řekl. Aha, řekl to anonym. Neznámý pachatel. V téhle zemi nejčastější viník, mizera.

Takových citátů je docela dost, mně se líbí nejvíc ta báseň od Lu Tchunga. Určitě znáte, krásná.
Nápoj jako nejsladší rosa z nebes.

碁 go
<<

Assam

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 334

Registrován: 4. 9. 2009 16:52

Bydliště: až tam...

Příspěvek 5. 9. 2009 12:31

Ako som sa dostal k čaju?
..príbeh sa začal predvianočným potulovaním sa po meste...a v to kamarád navrhol,poďme do čajovne,s pravým čajom som sa dovtedy nestretol,ale keď sme prešli vchodovými dverami do čajovne,hneĎ sme boli v inom svete,krásna omamná vôňa,krásne omalované steny,príjemná obsluha a atmosféra predvianočného času,prvá šálka čierneho Christmas Tea bola skvelá,teraz je to už druhý rok čo pijem čajík aktívne a neviem si predstaviť že by som v tú chvýľu nešiel do čajovne,o koľko by som prišiel...
Čaj zo mňa uvolňuje nápady, ktoré driemu v hlbinách mojej duše.
.Lev Nikolajevič Tolstoj
http://kolemdouci.tumblr.com/ čo noc či deň či Slnko či tma dala ..
<<

Balajko

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 98

Registrován: 27. 10. 2009 19:46

Bydliště: Trenčín

Příspěvek 30. 10. 2009 13:34

bolo to asi pred 4 rokmi ked ma moj dobry kamarat zaviedol do cajovne u nas doma v TN, a hned som vedel ze toto bude pre mna, pomaly ale isto sa zo mna staval cajomil a neskor k tomu pribudli aj zaujmy o rozne kultury veci s cajom suvisiace atd (ved to poznate) az som sa dostal k etno muzike ktora vytlacila metal a rock z mojej hlavy a zalozili sme si vlastnu etno kapelu s ktorou som sa spoznal samozrejme - v cajovni...da sa povedat ze mi caj zmenil zivot k lepsiemu
Pijeme čaj, aby sme zabudli na rámus tohto sveta.
Tchien I-cheng
<<

Pepinoo

Uživatelský avatar

Čajomil
Čajomil

Příspěvky: 138

Registrován: 28. 1. 2010 12:52

Příspěvek 31. 1. 2010 20:59

Taaak toto moj pribeh je asi najobycajnejsi... xD Ked som mal tak 12 tak sme sa isli v KE prejst do parku a cestou nazpat sme narazili na jednu cajovnu.... Kupil som tam pre mamu Mate iQ pre oca (Earl Grey cajomila :) )Earl grey pre segru nejaky ovocny tusim lesny liker a pre seba zeleny caj Mauricius (ochuteny) doteraz si na to pamatam... Postupne som poochutnaval a najviac mi chutil mauricius cajujem tak 2 roky (ano nesom asi ani zdaleka taky stary ako vy ale tak... ja som divny.. xD ) Do cajovne chodim len pre to lebo to tam je uplne ine.. a premna ovela lepsie si oddychnut tam ako napr na pokeci za compom ako vacsina deti v mojom veku... (Som taky velmi slaby budhista... snazim sa byt)
Honce... Dedinka kde sa zastavil čas.. (tam byvam :D )

Zpět na Výběr, nákup, čajování a zajímavosti o čaji

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron
TOPlist Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Český překlad – phpBB.cz