head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bai Mu Dan Jasmín 2012 / Bílý čaj ovoněn jasmínovým květem
Charakteristika
Bílo šedý list, drátkovitý drobný, ovoněný květem jasmínu, velmi oblíbená varianta nejen v Číně. Vůně  jemná, květově sladká, ovocná, velmi podmanivá. Bai Mu Dan - Bílá pivoňka. Kvalita: AAA. Kultivar: Fu Ding Da Bai Cha. Zpracování: Sušeno tradičním způsobem 48h na otevřeném vzduchu a 3 x ovoněno jasmínovým květem. Sklizeň: Ruční jaro 2012, první sběr zahrady. Oblast:Fujian, Fu Ding, vesnice Hu Lin cca 800 m. n. m. Ovoněno ručně jasmínovým květem, tradičním způsobem. Velmi příjemná varianta.
Příprava
Porce asi 4g lístků na zhong či konvičku cca 100 ml. Voda o teplotě 95°C. Doba louhování je 15 s, další nálevy více vteřin až do 1 minuty. Ještě lépe na Kung Fu Cha, nálevů je více!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno žlutá. Vůně omamná, sladká, typická po jasmínových kvítcích. Chuť je nasládlá, medová, jasmínově sladká, ořechová, cítíme i bílý čaj. Dozvuk je dékou střední, sládnoucí a příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla 274 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný většinou pro veselou společnost o páté a k sladkým zákuskům, nebo jen tak pro dobrou náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
FujianBaiMuDanJasmin2012
FujianBaiMuDanJasmin2012
FujianBaiMuDanJasmin2012
tea