head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jinma Orange Gong Ting Shu Puer 8890, He Xiang, 2008 / Shu puer v mandarince
Charakteristika
Hnědočerný drobný menší list. List je potrhaný, roztřepený sem tam i větvičky. Čaj je ovoněn tím, že je vložen do vydlabané mandarinky, puer je vložen až po základním zpracování jako už hotový shu puer. Samotný další postup zahrnuje 13 technologických kroků. Po té je puer v mandarince zabalen do papíru. Vůně je příjemná, ovocná, mandarinková. Jedná se o vyšší kvalitu listu než minulé recenzované v kolekci 4+1. Toto je Gong Ting shu puer. Oblast: Yunnan, Menghai. Mandarinka tangerine je z Xinghui, Jiangmen. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci. Velmi dobrý čaj, zvláštnost a raritka. Továrna: Heshan Fruit Tea Research Institute.
Příprava
Přibližně 5 g čaje i s kůrou, na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat 20 s až 4 minuty. Čaj snese až 5 nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá, až hnědooranžová. Vůně je nasládlá, mandarinková, květinová s malou stopou zemitosti. Chuť je nasládlá, silněji citrusově ovocná, později sládnoucí, lehce krémově zemitá se stopou ořechů, jemně květinová a velmi svěží. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla cc 2,3 US plus doprava z Číny za za 1 ks cca 30 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Hlavní zdravotní účinky jsou: Upravuje krevní tlak, snižuje váhu, ovlivňuje trávení  a má další prospěšné účinky. Navozuje  klid a dobrou náladu. Velmi dobrý při duchovní a duševní činnosti. Kůra tangerinky prý léčí suchý kašel a upravuje trávení.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Jinma8890_2008

Jinma8890_2008

Jinma8890_2008

tea