head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Formosa San Hsia Traditional Old Style Imperial 2014 / Ovoněný zelený čaj z Taiwanu
Charakteristika
Světle zelený s bílým tipsem lehce pokroucený list, tvořící ochmýřený tips a dva lístky. Vůně je, květinová, jasmínová, ovocná. Tradiční proces aromatizace probíhá tak, že farmáři sklízí přes den nerozvinuté jasmínové květy té nejvyšší kvality a večer je smíchají s kvalitím zeleným čajem v poměru 1:1 a celou noc se tento čaj nechá provonět. Jasmínové květy přes noc rozvinou a provoní čaj. Ráno se jasmínové květy vytřídí a čajové lístky usuší, jelikož absorbovali vlhkost z jasmínových květů. Tento proces se opakuje několikrát. U třídy Imperial desetkrát, jasmínové květy pocházeji z oblasti Hua Tan, Changhua, Taiwan. Kvalita: Imperial. Sklizeň: Ruční, jaro 2014. Oblast: San Hsia, Formosa. Zpracování: Tradiční, kompletně ruční, aromatizování také původní tradiční metodou. Producent je privátní, rodinná farma.
Příprava
Množství dle chuti asi 3 g na 100 ml zalijeme vodou o teplotě 90 °C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30 s až 2 minuty. Počet nálevů je až 5. Nebo lépe na Kung Fu Cha. Pozor na přelouhování! Lze také louhovat na jeden nálev, cca 45 s 2-3 g na 100 ml.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně intenzivně jasmínová, květinová, jemně ovocná, tipsově sladká. Chuť je nasládlá, lehce ovocná, po sladkém melounu, příjemně jasmínová, sladká. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí a dost omamný! :-)
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2014 byla 167 Kč za 25 g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi harmonizující čaj, navozuje stav veselé mysli a bezstarostnosti. Výborně očišťuje na těle a duchu. Typický zástupce ortodoxních čajů, pro jeho účinky. Lehce povzbudí i tělo, vynikající pro volné dny a pro návštěvy přátel.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
FormosaImperialSanHsia2014
FormosaImperialSanHsia2014
FormosaImperialSanHsia2014
tea