head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Magnolia Yunnan Lu Cha 2012 / Čaj ovoněn magnoliovým květem
Charakteristika
Zeleno bílý list, drátkovitý drobný, ovoněný květem magnolie, velmi oblíbená varianta nejen v Číně. Vůně  jemná, květově sladká, ovocná, velmi podmanivá. Čaj je střední třídy. Kultivar: Da Ye. Sklizeň: Podzim 2012. Oblast:Yunnan. Ovoněno ručně magnoliovým květem, tradičním způsobem. Velmi příjemná varianta.
Příprava
Porce asi 3g lístků na zhong či konvičku cca 100 ml. Voda o teplotě 90°C. Doba louhování je 45 s, další nálevy více vteřin. Ještě lépe na Kung Fu Cha, nálevů je více!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zeleno žlutá. Vůně omamná, sladká, typická po mangnoliích. Chuť je nasládlá, silnější a příjemná s lehkou ovocnou mangnoliovou sladkou chutí, ale nezastírá zeleného čaje. Dozvuk je dékou střední, sládnoucí a příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla 150 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný většinou pro veselou společnost o páté a k sladkým zákuskům, nebo jen tak pro dobrou náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YunnanMagnolia2012
YunnanMagnolia2012
YunnanMagnolia2012
tea