head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Yunan Rose Hong Cha 2012 / Čaj ovoněn růžovým esenciálním olejem
Charakteristika
Hnědo černý list, drátkovitý drobný, ovoněný esenciálním olejem z jahod, velmi oblíbená varianta nejen v Číně. Vůně  jemná, po růžích sladká, lehce ovocná, velmi podmanivá. Čaj je střední třídy. Kultivar: Da Ye. Sklizeň: Podzim 2012. Oblast:Yunnan, Meng Hai. Ovoněno ručně francouzkým esenciálním olejem, žádná chemie. Velmi příjemná varianta, komu nechutnají červené čaje, nebo se zdají být silné.
Příprava
Porce asi 6-8g lístků na zhong či konvičku cca 1000 ml. Voda o teplotě 95°C. Doba louhování je 3-5 minut. Ještě lépe na Kung Fu Cha, nálevů je více!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová až červená. Vůně omamná, sladká, po růžích ovocná a květinová, ale cítíme i červený čaj. Chuť je nasládlá, silnější a příjemná s lehkou květinově růžovou chutí, ale nezastírá chuť červeného čaje. Dozvuk je dékou střední, sládnoucí a příjemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 byla 90Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný většinou pro veselou společnost o páté a k sladkým zákuskům, nebo jen tak pro dobrou náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
RuzeYunnan12
RuzeYunnan12
RuzeYunnan12v
tea