head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Cha Tao Puer shu, Honeysuckle 2008 / Ovoněný shu puer Zimolezem kozím
Charakteristika
Hnědo šedé, hrubší větší lístky shu pueru s kousky zimoleze. List je potrhaný, i celé lístky, roztřepený lehce zpřehýbaný sem tam větvička. Čaj je ovoněn a ochucen listem zimolezu kozího. Vůně: Jako kvalitní shu puer, čokoládová, příjemná, nasládlá, lehce ovocná. Oblast: Yunnan. Sklizeň: 2008. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 5g čaje tedy 1 mini tuochu na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 20s až 4 minuty. Čaj snese max. 3 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je nasládlá, kakaová, lehce ovocná. Chuť je nasládlá, čokoládová, květinová, lehce ovocná a svěží. Dozvuk je delší, plný, velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2009 byla cca 200Kč za 100g. Baleno bylo v látkovém pytlíku. Cena je i s dopravou, kupováno v Číně přes e-shop.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Velmi dobrý při duchovní a duševní činnosti. Zimolez kozí se používá při problémech lidí co uvízli v minulosti a neumí prožívat přítomnost. Např. když zemře jeden z partnerů, přítel, potomek a lidé jsou s ním zpet v minulosti. Tomu se říká " zimolez " , bylinka se jmenuje stejně. Pomáhá i při dlouhých odloučení partnerů, dětí od rodičů, apod.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Cha Tao Puer shu, Honeysuckle 2008
Cha Tao Puer shu, Honeysuckle 2008
Cha Tao Puer shu, Honeysuckle 2008
Cha Tao Puer shu, Honeysuckle 2008
tea