head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Supreme Lady´s rings, 2009 / Dívčí prstýnky, jasmínový zelený čínský čaj
Charakteristika
Světle zelené mladé lístky stočené do prstýnků o velikosti hrachu s bílým tisem. Vůně sladká, jásmínová květinová. Zpracovaní: Ruční , pečlivé. Oblast: Fuzhou, Fujian. Sklizeň: Jaro 2009. Krásná podívaná na rozvíjející se prstýnky, čaj pro milovníky jasnímových specialit.
Příprava
Dle chuti asi 5g kuliček vložíme do zhongu cca 150 ml a zaléváme vodou o teplotě 65 až 80°C. Doba louhování je 1 až 5 minut. Nebo necháváme tak 1/4 v šálku a doléváme téměř vroucí vodou a neustále upíjíme a doléváme. Nálevů je možno připravit opravdu mnoho 7 i více. Čaj nejde prakticky přelouhovat.
Vlastnosti nálevu
Barva světle zelená s oranžovým nádechem. Vůně květinová, jasmínová, sladká, příjemná. Chuť je jemná, sládnoucí jemně kovová. Dozvuk je, delší, sladký a jemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je kratší. Cena v roce 2009 byla 330Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Mírně povzbuzující čajík. Kdykoliv po celý den. Navozuje příjemnou náladu, vhodný pro páry. Vynikající pro celodenní pití, obzvlaště v parných dnech. Ovlivňuje 1., 2. a 4. čakru. Velmi vhodný ke sladkému zákusku.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Supreme Lady´s rings, 2009
Supreme Lady´s rings, 2009
Supreme Lady´s rings, 2009 Supreme Lady´s rings, 2009
tea