head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
E Mei Xiang Liu An / Orchidej z kláštera Omei, Liu An
Charakteristika
Hnědo-černý středně veliký list. List je potrhaný, roztřepený sem tam i větvičky a kousky květin. Čaj je ovoněn květy divokých orchidejí, má úžasnou omamnou vůni! Vůně je příjemná, ovocná, omamná, a lehce jako starý sklep, cítím i růže, luční květy a arakový oříšek. Je to zelený čaj který roky dozrává a je několikanásobně fermentován. Podobný jako Pu Er, ale je použit jiný druh čajovníku. Oblast: Provincie An Hui, okres Luk On. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci. Velmi dobrý čaj tohoto druhu.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 1 až 8 minut. Čaj snese tak 3 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, květinová až ovocná, kakaová, lehce cítit sklepem, ornou půdou, květinami a arakovým oříškem, je velmi příjemná. Chuť je nasládlá, lehce hořknoucí, lehký kakaový tón je cítit, lehce zemitá, jemně květinová a velmi svěží. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 95Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, snižuje cholesterol v krvi, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Velmi dobrý po jídle. Čaj si zachovává všechny specifika klasického Liu An, ale je ovoněn tak je velmi oblíben i u lidí kterým klasická vůně Liu An není příjemná. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. A měl by i prodlužovat život!? ;-)

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
E Mei Xiang Liu An
E Mei Xiang Liu An
E Mei Xiang Liu An
tea