head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thajský Ginseng oolong, 2009 / Žen šenový oolong - Thajsko
Charakteristika
Tmavě zelené až světle zelené celé listky i s větvičkami, stočené do nepravidelných oválků jako u Kuan Yin, s práškem pravého žen šenu a lékořicí. Listy jsou velmi pevně stočené, až 3 nebo 4tý nálev je teprve rozvine. Vůně je jemná, sladká, bylinková. Oblast: Thajsko. Mělo by jít o produkt organic. Sklizeň: Jaro 2009. Moc dobrý  a oblíbený čajík s zdravotnímy účinky.
Příprava
Porce asi 4g lístků na zhong či konvičku. Voda má mít teplotu kolem 80až 90°C. Louhujeme 1 až 3 minutky. Nálevy připravíme až 3. Nebo ještě lépe na Kung Fu způsob.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová. Vůně  jemná, omamná, sladká, ovocná. Chuť je nasládlá, silnější a příjemná jemně bylinková, lékořicová. Dozvuk je střední, sládnoucí, silnější. Nepřelouhovat!
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla cca 246Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný pro dopolední popíjení. Tento čaj má zahřívací účinky. Díky žen šenu, nám dodáva vitalitu, nezbytné látky a je vynikající v zimním období.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Ginseng
Ginseng
Ginseng
tea