head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Houraicha, 2009 / Japonský zelený čaj s praženou rýží
Charakteristika
Zelené lístky čaje gyokuro smíchány s praženou rýží. Vůně je sladká, po pražené rýži, svěží a intenzivní. Doba sklizně je rok 2009. Kvalitní lístky gyokura tento čaj hodně zjemňují. Vynikající čajík moc doporučuji!
Příprava
Připravujeme v konvičce, asi 5g čaje na 150 ml, zalijeme vodou o teplotě 55 - 85°C. Na další nálevy můžeme teplejší. Doba louhování je 30s až 3 minutky. Nálevů je možno připravit až 4.
Vlastnosti nálevu
Barva žluto-zelená. Vůně jemná, sladká, svěží, pražená po rýži. Chuť je nasládlá, smetanová, sladce pečená, příjemná, jemná. Dozvuk, sladký, osvěžující, delší a pečený.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost menší. Cena v roce 2009 byla 310Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na dopoledne a po obědě. Pro slunné dny a výborný na výlety a tůry. Navozuje přátelskou náladu. Velmi osvěžující nejen na tělo, ale i na mysl. Vynikající po celý den a zejména k jídlu a po jídle. Povzbuzuje 1. a 3. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Houraicha, 2009
Houraicha, 2009
Houraicha, 2009
tea