head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@ta-earth.net

Název
Hua Zhi Lian, 2008 / Milovník květin
Charakteristika
Světle i tmavě-zelený list, s mnoha tipsy a ovoněn jasmínem. Ručně svázaný do poupěte velikosti vlašského ořechu, uvnitř červený květ a kolem bílé kvítky. Sklizeň: Jaro 2008. Zpracování: Ruční. Po zalití se postupně rozvíjejí. Vůně jasmínová a velmi svěží. Velmi hezká podívaná na rozvíjející se květ. Moc dobrý čajík.
Příprava
Vložíme 1ks do konvice či zhongu, nejlépe skleněného a zalijeme vodou o teplotě 90°C. Louhujeme 1 až 4 minutky. Připravíme až 5 nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva je světle žlutá až žluto oranžová. Vůně jemná, jasmínová, ovocná, příjemná a velmi svěží. Chuť je jemná, sládnoucí, lehce ovocná a velmi svěží. Dozvuk je delší, středně silný, květinový a sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2008 byla 39Kč za 1ks.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný na dopoledne i odpoledne, nebo po jídle. Výborný k sladkému zákusku nebo jen tak kdykoliv. Podporuje trávení. Čaj navozuje pohodovou atmosféru, dobrou náladu a pohodu. Na dlouhá rána a lenošení je to ideální volba.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Hua Zhi Lian
Hua Zhi Lian
Hua Zhi Lian
Hua Zhi Lian
Hua Zhi Lian
tea