head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Kašmír
Charakteristika
Směs zeleného, polozeleného a červeného čaje s kousky koření jako skořice, pomerančová kůra, zázvor a hřebíček. Kašmír je pestrá látka podobná jako tento čaj, proto název kašmír.
Příprava
Vložíme 7g lístků do konvice či zhongu a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Louhujeme 3 až 4 minutky. Nepřelouhovat! Připravíme 2 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva je oranžovo-hnědá. Vůně jemná, čokoládová, citrusová, sladká. Chuť je nasládlá, příjemná, osvěžující, citrusová. Dozvuk je sládnoucí, jemný a velmi podmanivý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2003 byla 90Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný kdykoliv. Velmi vhodný jako čaj o páté. Je to nenáročný čajík třeba k zákuskům nebo na dlouhé večer s knihou. Ovlivňuje 4. čakru. Výborný za studena smíchaný s smetanovým jogurtem a cukrem!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Kašmír
Kašmír

tea