head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lemongrass a červený čaj, 2009 / Thajský červený ovoněný Citronovou trávou
Charakteristika
Červený blíže neurčený čaj s Lemongrassem - Citronovou trávou. Lístek je středně velký, celý, podlouhlý a lehce zpřehýbaný. Citronová tráva je nasekána na asi 1 cm proužky. Původ: Thajsko, provincie Chiang Rai, okres Mae Lao. Sklizeň: 2009. Vůně opravdu omamná, citrusová, sladká a velmi svěží. Jedná se o plně oxidovaný čajík plus Lemongrass. Velmi zajímavý čajík z této oblasti. Čaj je vhodný na prostřídání s klasickým čajem, kdy potřebujete jen relaxovat u TV, knihy nebo pro návštěvy.
Příprava
Vložíme 7g lístků na cca 150ml do konvice či zhongu a zalijeme vodou o teplotě 95°C. Louhujeme 30s až 1 minutku. Připravíme až 3 nálevy. Pozor nepřelouhovat! Lze také na jeden nálev, lístků je méně a louhovací čas kolem 4 minut. Možno s mlékem, medem či kořením. Já ho piji tak jak je.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-oranžová. Vůně jemná, citrusová, omamná, sladká. Chuť je jemná, lehce nasládlá, citrusová, zajímavá. Dozvuk je delší, příjemný, citrusový a sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 99Kč za krabičku - 50g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čajík, vhodný na dopoledne, nebo po jídle. Ovlivňuje 1., 2., 6. a 7. čakru. Výborný k sladkému zákusku i rybě. Podporuje trávení. Čaj navozuje pohodovou atmosféru, je vhodný ke všem příležitostem. Takový univerzální, nenáročný čaj na připravu, který má výborné relaxační ůčinky. Doporučuji při " přečajování ". :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lemongrass a červený čaj, 2009
Lemongrass a červený čaj, 2009
Lemongrass a červený čaj, 2009 Lemongrass a červený čaj, 2009
tea