head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Lychee Black 2008, Feng Qing / Čaj ovoněn Li Chi
Charakteristika
Hnědo-černý list, drátkovitý drobný, ovoněný čínským Li Chi, velmi oblíbená varianta nejen v Číně. Vůně  jemná, sladká, ovocná, velmi podmanivá. Sklizeň: 2008. Oblast: Yunan. Ovoněno v Guangxi. Velmi příjemná varianta, komu nechutnají červené čaje, nebo se zdají být silné.
Příprava
Porce asi 6g lístků na zhong či konvičku. Voda o teplotě 95°C. Doba louhování je 3 až 5 minut. Nálev připravíme, jeden. V degustačním hrnku maximálně dva.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová. Vůně omamná, sladká, typická po lichi. Chuť je nasládlá i nepatrně nahořklá, silnější a příjemná s lehkou ovocnou chutí. Dozvuk je střední, sládnoucí a lehce svíravý. Nepřelouhovat!
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 360 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný většinou pro veselou společnost o páté a k sladkým zákuskům, nebo jen tak pro dobrou náladu a pohodu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Lychee Black 2008, Feng Qing
Lychee Black 2008, Feng Qing
Lychee Black 2008, Feng Qing
tea