head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Nai Xian Ginshan / Mléčný Oolong
Charakteristika
Světle i tmavě-zelené lístky, stočené do nepravidelných kuliček velikosti čočky. Velmi příjemně vonící mléčným aromatem, které je přirozeného původu a květinová vůně tohoto velmi jemně fermentovaného oolongu. Žádná chemie. :-)  Je to zvláštnost a doporučuji ochutnat!
Příprava
Vložíme 7g lístků do konvice či zhongu a zalijeme vodou o teplotě 85°C. Louhujeme 1 až 4 minutky. Nepřelouhovat! Připravíme až 4 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva je žlutá. Vůně jemná, jako u sušeného mléka spolu s květinovou vůní. Chuť je jemná, sládnoucí. Dozvuk je delší, sládnoucí a jemný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2001 byla 120 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný kdykoliv je to takový univerzální čaj. Velmi vhodný pro romantické večery ve dvou, nebo ke knížce či filmu. Ovlivňuje 7. a 6. čakru.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.

Nai Xian Nai Xian

tea