head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jinma Orange Shu Puer 8683, Chen Xiang,  2008 / Shu puer v mandarince
Charakteristika
Hnědo-černý hrubší větší list i s větvičkami. List je potrhaný, roztřepenýlehce zpřehýbaný. Čaj je ovoněn tím že je vložen do vydlabané mandarinky, puer je vložen až po základním zpracování jako už hotový shu puer. Pak je vložen do mandarinky, samotný další postup zahrnuje 13 technologických kroků. Vůně je příjemná, ovocná, mandarinková. Jde o shu puer. Oblast: Yunnan. Mandarinka: Xinhui. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci. Velmi dobrý čaj, zvláštnost a raritka.
Příprava
Přibližně 5g čaje i s kůrou, na 150ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 20s až 4 minuty. Čaj snese max. 3 nálevy. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá, až hnědo-oranžová. Vůně je nasládlá, mandarinková, květinová s malou stopou zemitosti. Chuť je nasládlá, ovocná, později sládnoucí, lehce zemitá, jemně květinová a velmi svěží. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2009 byla cc 400Kč za 250g. Baleno bylo v látkovém pytlíku. Cena je i s dopravou, kupováno v Číně přes e-shop.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Hlavní zdravotní účinky jsou: Upravuje krevní tlak, snižuje váhu, ovlivňuje trávení  a má další prospěšné účinky. Navozuje  klid a dobrou náladu. Velmi dobrý při duchovní a duševní činnosti.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Jinma Orange Shu Puer 8683 Jinma Orange Shu Puer 8683
Jinma Orange Shu Puer 8683
Jinma Orange Shu Puer 8683
tea