head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Se Zhong Ben Shan 2012 / Čínský aromatizovaný oolong
Charakteristika
Tmavě zelené světle zelené lístky s osmantusovým olejen ovoněné. Vůně je jemná, osmantusová, ovocně sladká. Sklizeň: Ruční, podzim 2012. Produkce privántí. Kultivar: Ben Shan. Oblast: Fujian, An Xi, Xi Ping. Velmi osvěžující čaj.
Příprava
Porce asi 4g lístků na 100ml, zhong či konvičku. Voda má mít teplotu kolem 95°C. Louhujeme 20s až 3 minutky. Nálevy připravíme až 4.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo zelená. Vůně omamná, sladká, osmantusová, ovocně květová. Chuť je nasládlá, ovocná až mléčná se stopou zelených tónů. Dozvuk je střední, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2013 zatím nezjištěna.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čajík, vhodný pro dopolední popíjení. Výborný k četbě nebo s partnerem. Velmi osvěžující do parného léta a ke sportovním aktivitám.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
SeZhong2012
SeZhong2012
SeZhong2012
tea