head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tai Mu Yu Lan, Fu Jian Fu Ding 2011 / ovoněný čínský zelený čaj
Charakteristika
Světle i tmavě zelený s bílým tipsem lehce pokroucený delší list, tvořící ochmýřený tips a dva lístky. List téměř celý, štíhlý a nelámaný. Vůně je, květinová, jasmínová, ovocná. Aromatizován, 1x polorozvinutými kvalitnímy kvítky jasmínu z Guan Xi a 1x kvítky Yu Lan. Sklizeň: Ruční, jaro 2011, Gu Yu. Oblast: Pohoří Tai Mu, Fu Ding, provinciie Fu Jian. Zpracování: Tradiční, kompletně ruční, aromatizování také původní tradiční metodou. Producent je privátní, rodinná farma.
Příprava
Množství dle chuti asi 4g na 100ml zalijeme vodou o teplotě 90°C, připravujeme nejlépe v Zhongu, nebo konvičce. Doba louhování je 30s až 2 minuty. Počet nálevů je až 5. Nebo lépe na Kung Fu Cha. Pozor na přelouhování! Lze také louhovat na jeden nálev, cca 45s 2g na 100ml.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle zelená, až žlutá. Vůně jasmínová, květinová, jemně ovocná, sladká. Chuť je nasládlá, lehce ovocná, po sladkém melounu, jasmínová, sladká. Dozvuk je středně dlouhý, ušlechtilý, sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2011 byla 177Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čaj. Vhodný do chladného jara i do sychravého podzimu. Výborně očišťuje na těle a duchu. Typický zástupce ortodoxních čajů, pro velké povzbuzení na těle i duchu.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
YuLanTaiMu2011
YuLanTaiMu2011
YuLanTaiMu2011
tea