head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thajský jasmín rolovaný, 2009 / Thajský zelený ovoněný čaj
Charakteristika
Světle i tmavě-zelený vetší list, nepravidelně a lehce stočený do kuliček velikosti hrachu a místy jen zpřehýbaný list. Čaj je ovoněn květy jasmínu. Původ: Thajsko. Vůně jasmínová a velmi svěží. Zpracovaní průměrné. Zzajímavý čajík z této oblasti.
Příprava
Vložíme 5g lístků do konvice či zhongu cca 150ml a zalijeme vodou o teplotě 85 až 95°C. Louhujeme 30s až 1 minutku. Připravíme až 3 nálevy. Pozor nepřelouhovat!
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-oranžová. Vůně velmi silná, jasmínová, sladká. Chuť je silnější, lehce nasládlá, květinová, lehce svíravá, ale zajímavá. Dozvuk je delší, příjemný a sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2010 byla 139Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čajík, vhodný na dopoledne, nebo po jídle. Ovlivňuje 1.,2. a 6. čakru. Výborný k sladkému zákusku i rybě. Podporuje trávení. Čaj navozuje pohodovou atmosféru, je vhodný ke všem příležitostem. Takový univerzální čaj.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Thajský jasmín rolovaný, 2009
Thajský jasmín rolovaný, 2009
Thajský jasmín rolovaný, 2009
tea