head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Tra Tram Anh / zelený čaj ovoněný lotosem
Charakteristika
Světle i tmavě-zelený středně velký list, kouskovaný, lehce a nepravidelně zpřehýbaný. Vůně těžší, květinová po lotosu kterým je čaj ovoněn, ale zdá se mi tak těžká až nepříjemná. Oblast: Vietnam. Zpracovaní: Průměrné. Nic bližšího nezjištěno.
Příprava
Vložíme 4g lístků do konvice či zhongu cca 140 ml a zalijeme vodou o teplotě 85 až 90°C. Louhujeme 1 až 4 minutky. Připravíme až 3 nálevy.
Vlastnosti nálevu
Barva je žluto-oranžová. Vůně silná lotosová. Chuť je silnější, květinová, trpká ( přijde mi až chemická a nepřirozená, ale nemusí to tak být na vůně jsme každý jinak vnímavý ). Dozvuk je delší, silnější a sládnoucí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je střední. Cena v roce 2009 byla 140Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Silně povzbuzující čajík, vhodný na dopoledne, nebo po jídle. Výborný k sladkému zákusku i rybě. Podporuje trávení. Velmi specifický čaj. Nevhodný pro osoby s citlivým žaludkem.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Tra Tram Anh
Tra Tram Anh
Tra Tram Anh
tea