head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
1000 Years Tuo Cha 2006
Charakteristika
Hnědo-zeleno-černý list s četným stříbrným ochmýřeným tipsem, celé dlouhé lístky nebo jen lehce trhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je jemná trávová, květinová a jemně zemitá a můj výraz jemně slaná a příjemně, lehce kouřovitá. Lisované do hnízda o váze 100g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to dobré zpracování a kvalita listu. Neobvyklá receptura vyrobená v limitovaném množství. Čaj je z roku 2006, ochutnávám tedy  2 roky starý. Čaj je z továrny Six Famous Tea Mountain. Původ: Divoce rostoucí čajovníky z  oblasti Menghai. Vhodný k dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více. Po zalití je slyšet jemné zasyčení.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žluto-oranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce slaná, květinová. Chuť je nasládlá, plná, lehce svíravá a příjemná, lehce květinová. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!. Cena v roce 2008 byla 147Kč za kus/hnízdo 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev.
1000 years tuo cha
1000 years tuo cha
1000 years tuo cha 1000 years tuo cha
1000 years tuo cha 1000 years tuo cha

tea