head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Hai 7352 Private Order Chitsu Beeng Cha 1999 / Svatební Koláč 357g
Charakteristika
Hnědý list hrající všemi odstíny této barvy s výskytem zlato-hnědých ochmýřených tipsů. Vůně je jemná s tóny vzácných dřev, lehce ovocná, povidlová, velmi příjemná. Zpracování i použitý list je velmi kvalitní. Produkce čaje je z  jara roku 1999, takže testuji 9 let starý čaj. Čaj je vyráběn dle staré receptury 7352 z roku 1973. Zpracování je tradiční ruční, privátní objednávka. Továrna: Meng Hai Tea Factory. Oblast: Provincie Yunnan. Mao cha: 100% Menghai Area, staré kultivované čajovníky z nejvyšších poloh. Možno popíjet ihned, nebo vhodný na další dozrávání. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 80°C, necháme louhovat asi 1 až 3 minuty. Čaj snese tak 3 až 4 nálevy. Daleko lepší je čaj zalévat tak 30 vteřin vodou o teplotě asi 85°C, nálevů je více a jsou chutnější. Nebo na způsob Kung-Fu, právě tento čaj si to zaslouží a nálevů je pochopitelně více a vychutnáme si je do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo-hnědá. Vůně je  jemná se stopou vzácných dřev, nasládlá, povidlová a svěží. Chuť je nasládlá, delikátní s tóny sladkých dřev a lesního ovoce,lehce povidlová, květinová, příjemně velmi lehce kořenitá. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý se stopami ovoce, povidel a  lesního ovoce. Velmi dlouho vydrží než se zcela ztratí.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2008 byla 3970Kč za kus o váze 357g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Pohladí naše zažívání a navodí pocit vnitřní pohody. Je to opravdu luxusní čaj, pokud máte tu možnost jej sehnat, neváhejte! Vychutnejte si tento čajík, při slavnostních chvílích.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
Meng Hai 7352 Meng Hai 7352
Meng Hai 7352 Meng Hai 7352
Meng Hai 7352 Meng Hai 7352
tea