head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Hai 7542, Private Order Chitse Beeng Cha 1999 / Sheng Pu Er
Charakteristika
Hnědo zelený  list s výskytem bíle ochmýřených tipsů. Vůně je jemná, vznešená s ovocnou a květinovou vlnkou zrání, kafrovým tónem. Velmi příjemná vůně. Zpracování i použitý list je kvalitní. Na povrchu je více tipsů, než u klasických produkcí tohoto čaje. Čaj je z roku 1999, takže testuji 15 let starý čaj. Maocha: Sklizeň je z let 1997 - 1999 z jara, leaf grade 3-8, oblast Menghai. Čaj je vyráběn dle staré receptury 7542 z roku 1975. Továrna: Meng Hai Tea Factory. Oblast: Provincie Yunnan, oblast Menghai, Xishuangbanna. Produkováno pod hlavičkou CNNP, tehdy to ani jinak nešlo, ale je to privátní objednávka pro tchaiwanského obchodníka. Možno popíjet hned, nebo vhodný na další dozrávání. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme konvičky cca 150 ml a  zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 3 minuty. Čaj snese velmi mnoho nálevů. Rozhodně připravujte na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je silnější, nasládlá, s lehkou kafrovou vlnkou, dřevité tmavší vůně a na pozadí je cítit ovocný tón. Chuť je nasládlá s tmavšími chutěmi, melasová, velmi příjemná, ušlechtilá, další nálevy jsou výrazně sladší, ovocnější s tmavými chutěmi exotického ovoce. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, zajímavý, s tmavými a květinovými chutěmi.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2014 byla 5997 Kč za kus o váze 357 g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Ovlivňuje 1., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Pro zvláštní chvíle.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhovaný čaj.Menghai7542_1999
Menghai7542_1999Menghai7542_1999
Menghai7542_1999
tea