head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Meng Hai 7532 Chitsu Beeng Cha 2000 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědý drobnější list hrající všemi odstíny této barvy s výskytem zlato hnědých ochmýřených tipsů. Vůně je jemná, lehce ovocná, povidlová až banánová, velmi příjemná. Zpracování i použitý list je velmi kvalitní. Čaj je z  jara roku 1999 a lisován jaro rok 2000, takže testuji 13 let starý čaj. Čaj je vyráběn dle staré receptury 7532 z roku 1975. Velikost listu je 3-6. Zpracování je tradiční ruční, lisování je hydraulické a silnější. Továrna: Meng Hai Tea Factory. Oblast: Provincie Yunnan. Mao cha:100% Menghai Area, staré kultivované čajovníky z nejvyšších poloh. Možno popíjet hned, nebo vhodný na další dozrávání. Vyhledávaný a téměř nedostupný čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 10s až 3 minuty. Čaj snese mnoho nálevů. Připravovat na způsob Kung-Fu, právě tento čaj si to zaslouží a nálevů je pochopitelně více a vychutnáme si je do detailů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je  jemná, nasládlá, povidlová a  ovocně svěží. Chuť je plná, nasládlá, povidlová, květinová, příjemně kořenitá. Chuť receptury 7532 je naprosto typická. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý se stopami květin, povidel a lesního ovoce.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 3270Kč za kus o váze 357g.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Pohladí naše zažívání a navodí pocit vnitřní pohody. Je to opravdu luxusní čaj, pokud máte tu možnost jej sehnat, neváhejte! Vychutnejte si tento čajík, při slavnostních chvílích. Čaj který Vás nabije energií!
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
2000menghai7532
2000menghai75322000menghai7532
2000menghai75322000menghai7532
2000menghai7532

tea