head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Liu Da Cha Shan,  (6FTM) YiWu Zheng Shan, Iron Cake, Beeng Cha, 2006 / Zelený sheng puer
Charakteristika
Hnědý list s četným stříbrným ochmýřeným tipsem s přechodem do odstínů hnědé délkou zrání, celé dlouhé drobnější lístky nebo jen lehce potrhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je ovocná, květinová s kafrovou a tabákovou vlnkou. Lisované do tvaru koláče - beeng cha 357 g, velmi silné hydraulické listování, tak zvaně Iron Cake. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Jde o vynikající kvalitu použitého listu! Čaj je z jara roku 2006, sbíráno ručně, ochutnávám tedy 12 let starý čaj. Čaj je z továrny Liu Da Cha Shan - Six Famous Tea Mountain. Původ: Směs lístků z oblasti YiWu Shan. Kultivar: Da Ye. Vhodný k dalšímu zrání, ale výborný je již při popíjení nyní.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu asi 120 ml a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak mnoho nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce hnědá až oranžová. Vůně je jemná, příjemná, květinová, sladce ovocná. Chuť je nasládlá, velmi svěží, plná, pro YiWu typicky silně těžce květinová, sladce dřevitá a ovocná. Zahradní ovoce prostupuje k nosohltanu, je lehounce na kyslé, postupně je sládnoucí. Dozvuk je delší, sládnoucí, sladce intenzivněji dřevitý s ovocným tónem, moc dobrý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla 297 Kč za 25g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Velmi uvolněná energie ihned po prvním šálku.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
6FTM Yi Wu Zheng Shan 2006

6FTM Yi Wu Zheng Shan 2006


tea