head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
8972 Private Order, Zhuan Cha 1999? / Sheng Pu Er
Charakteristika
Hnědočerný pevně slisovaný list. Vůně je jemná s vlhkou vlnkou zrání, lehkým kafrovým tónem. Čaj je pravděpodobně z roku 1999, takže testuji 17 let starý čaj. Maocha: Sklizeň asi 1997 - 1999, leaf grade 7, pokud sedí receptura na neifei. Čaj je vyráběn dle staré receptury 8972 z roku 1989. Lisování do cihly o hmotnosti 250 g. Továrna: Meng Hai Tea Factory. Oblast: Provincie Yunnan, oblast blend pro Hongkong. Produkováno pod hlavičkou CNNP, tehdy to ani jinak nešlo, ale je to privátní objednávka pro hongkongského obchodníka. Vlhké skladování. Moc o tomto čaji nevíme, prostě čaj bez příběhu. :-) Čaj to je zajímavý a chutný.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme konvičky cca 150 ml a  zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 3 minuty. Čaj snese velmi mnoho nálevů. Rozhodně připravujte na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědočerná. Vůně je silnější, nasládlá, s lehkou kafrovou vlnkou, dřevité tmavší vůně a na pozadí je cítit wet storage tón. Chuť je nasládlá s tmavšími chutěmi, melasová, velmi příjemná, ušlechtilá, další nálevy jsou hladší. Lehký ovocný tón na pozadí je také cítit. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, zajímavý, s tmavými a lehce ovocnými chutěmi.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cenu nevím, vzorek byl dar.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo odpoledne. Ovlivňuje 1., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Čaj mě vystřelil do výšin, cha qi je velmi silná.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhovaný čaj.
8972PrivateOrder1999

8972PrivateOrder1999

tea