head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bulang  Cha Tou 2015 / Tmavý shu puer
Charakteristika
Hnědočerný list. List je kvalitní, střední velikosti. Vůně je oříšková, čokoládová, lehce květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera. Tento čaj si buď zamilujete nebo ho budete ignorovat, nic mezi tím prostě není! ;-) Cha Tou, vznikají jako vedlejší produkt při fermentaci shu pueru. Sklizeň 2015 na jaře, fermentace 2015 v létě. Ochutnávám 4 roky starý čaj. Oblast: Menghai, hory Bu Lang. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci. Velmi chutná a levná varianta každodenního čaje.
Příprava
Přibližně 8 g čaje na 100 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a zalijeme vroucí vodou. Necháme louhovat asi 30 s až 2 minuty. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědooranžová. Vůně je nasládlá, oříšková,  bylinková až květinová, příjemná. Chuť je nasládlá, čokoládově nahořklá, lehce oříškově krémová, velmi jemně květinová, bylinková a příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2019 byla 16,5 US za 100 g plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě jako nálev a vylouhované lístky.
BulangChatou2015

BulangChatou2015


tea