head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Bu Lang, Gong Ting San Cha 2018 / Čínský heicha, shu puer
Charakteristika
Černohnědý list s zlatavým tipsem. List je jemný, drobný, vysoký podíl tipsů. Vůně je jemná, kouzelná, ušlechtile sladká, čokoládová velmi jemně zemitá. Jedná se o vynikající kvalitu jak čaje tak zpracování. Třída Gong Ting. Sklizeň: 2017. Čaj byl zpracován v roce 2018. Původ: Oblast Menghai, hory Bu Lang. Čaj je vhodný na dozrávání, velmi dobrý je i na okamžité popíjení.
Příprava
Přibližne 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 15s až 6 minut. Čaj snese tak 5 nálevů a více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá až hnědočerná později s odstínem červené. Vůně je jemná, příjemná, zemitá a nasládlá. Chuť je nasládlá, velmi hutná až smetanová, cítíme hořkou čokoládu se stopičkou bylin. Dozvuk je delší, příjemně sládnoucí se stopou kakaa.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2018 byla 8,5 US plus pošta z Číny za 100 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na kdykoliv, vynikající je na zimní rána. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou náladu, nastartuje nás pro zimní den. Vhodný  také pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2018 Bu Lang Gon Ting Shu

2018 Bu Lang Gon Ting Shu

tea