head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Shaanxi Shouzhu Jingwei Fuzhuan 2011 / Tmavý čaj z Hunan
Charakteristika
Hnědo černý list středně velký sekaný s nízkým výskytem větších větviček. Čaj má na sobě velmi vzácnou zlatavou plíseň - Aspergillus Cristatus, která se do něj přidává. Je vidět v podobě malých teček žluté, až zlatavé barvy. Velmi jemné a delikátní sladká vůně, jemně ovocně sladká až po vůni pečených kaštanů, ušlechtilá, jemná vůně arakového oříšku je lehce cítit. Velmi kvalitní sorta tohoto oblíbeného čaje který prošel několikerou fermentací. Zpracování je velmi zdlouhavé, proběhlo ručně dle tradičních postupů. Dobrý k uskladnění a dodatečnému zrání.  Sklizeň: 2011. Produkce: Březen 2012. Ochutnávám tedy 2 roky starý čaj. Nejvyšší kvalita - Jin Hua. Původ: Provincie Hunan, prefektura Yiyang, Anhua. Továrna: CNNP Anhua TF.
Příprava
Přibližně 3-4g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu 100ml, zalijeme vodou o teplotě 99°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Čaj snese tak 4 nálevy a více, dle délky zrání. Byl by hřích nezkusit tento čaj na Kung-fu způsob, čaj se vychutná ve všech chuťových a vonných variací a nálevů je daleko více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědo oranžová. Vůně je  jemná, nasládlá po arakovém oříšku, meruňkách,  jemně sladce zemitá, příjemná, kulatá. Chuť je nasládlá, jemná, delikátní, podobná jemným ořechově krémovým shu puerům a Liu Bao, ale sladší a ovocnější. Dále cítíme meruňky a pečené kaštany. Dozvuk je kratší, sládnoucí a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 196Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný pro slavnostní chvíle. Stimuluje 1., 2, 3. a 7. čakru. Navozuje dobrou a vznešenou náladu, zdravé sebevědomí a chuť do života. Osvěžující čajík, udělá dobře vašemu zažívání a vynikající v parných dnech, nebo v zimě do přetopených bytů. :-)
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2011HunanCNNPShouzhu
2011HunanCNNPShouzhu
2011HunanCNNPShouzhu
tea