head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Apple Green Tuo Cha CNNP TF 1998 / Čínský heicha, sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý list, nelámaný s dnes již zlatavým ochmýřeným tipsem, sem tam i větvičky. Vůně je květinová, sladká s archivní vlnkou zrání. Čaj je pevně lisovaný do tvaru Tuo Cha o váze 250 g. Sklizeň: Jaro/léto 1998. Oblast: Směs z kultivovaných keřů z oblasti Xi Shuangbanna. Zpracování: Léto 1998. Čaj zrál v Malaisii do roku 2014. Ochutnávám 16 let starý čaj. Továrna: CNNP Tea Factory. Zpracování: Kvalitní. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 15 s až 5 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je hnědá, až hnědo oranžová. Vůně je nasládlá, oříšková, květinová, příjemná. Chuť je výrazně nasládlá, květinová s archivní vlnkou. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2014, kus 250 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 2. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak, že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
CNNP1998AppleGreenTuocha
CNNP1998AppleGreenTuocha
CNNP1998AppleGreenTuochaCNNP1998AppleGreenTuocha
CNNP1998AppleGreenTuocha
tea