head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Green Mark Beeng Cha CNNP TF 1999 / Čínský heicha shu puer
Charakteristika
Hnědo černý list, roztřepený s zlatavým ochmýřeným tipsem, sem tam i větvičky. Vůně je oříšková, květinová, sladká a velmi specifická. Já tomu říkám aroma buddhistického kláštera, nikoli zemitá vůně jako u nekvalitních puerů. Beeng Cha o váze 357g. Sklizeň: Jaro 1999 . Oblast: Meng Hai, směs několika oblastí. List: Směs několik tříd listů. Zpracování: Léto 1999, fermentace provedena ve vrstvách po dobu 60 dnů, vyšší míra fermentace. Čaj zrál v Honkongu do roku 2008 vet storage. Ochutnávám 13 let starý čaj. Továrna: CNNP Tea Factory. Zpracování: Kvalitní. Čaj je vhodný pro další dozrávání i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 15s až 5 minut. Čaj snese mnoho nálevů. Doporučuji připravit na způsob Kung fu potom je nálevů pochopitelně více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá, až hnědo oranžová. Vůně je nasládlá, oříšková, květinová, příjemná. Chuť je výrazně nasládlá, oříškově krémová, jemně květinová, kakaová a velmi svěží. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 997Kč za  kus/357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 2. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
CNNP1999GreenMark
CNNP1999GreenMark
CNNP1999GreenMark
tea