head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
CNNP 7542, Private Order, Chitse Beeng Cha 2001 / Sheng Pu Er
Charakteristika
Hnědozelený  list s výskytem bíle ochmýřených tipsů. Vůně je jemná, vznešená s ovocnou a květinovou vlnkou zrání, kafrovým tónem. Velmi příjemná a čistá vůně. Zpracování i použitý list je kvalitní. Sklizeň: Pravděpodobně jaro 1999-2000. Čaj je produkován roku 2001, takže testuji 15 let starý čaj. Čaj je vyráběn dle staré receptury továrny Meng Hai, 7542 z roku 1975 a lisován do koláčů o hmotnosti 357 g, pod hlavičkou CNNP. Lisování je středně silné a hydraulické. Maocha: Směs starých a kultivovaných čajovníků z oblasti Menghai. Továrna: Privátní objednávka v CNNP. Oblast: Provincie Yunnan, oblast Menghai, Xishuangbanna. Čaj zrál první 3 roky v Číně, potom v Malajsii. Možno popíjet hned, nebo vhodný na další dozrávání. Vynikající čaj!
Příprava
Přibližně 4 čaje  na 100 ml, vložíme konvičky a  zalijeme vodou o teplotě 99 °C, necháme louhovat asi 10 s až 3 minuty (postupně přidáváme). Čaj snese velmi mnoho nálevů. Rozhodně připravujte na Kung Fu Cha.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovohnědá až hnědá. Vůně je silnější, bohatá, nasládlá, s kafrovou vlnkou, květinově svěží a sametově lehká. Chuť je velmi uhlazená a jemná, nasládlá, velmi příjemná, ušlechtilá, květinová s kafrovou vlnkou s tmavě ovocným dozvukem. Typická pro recepturu 7542, což je asi má nejoblíbenější receptura Menghai TF. Dozvuk je delší, sládnoucí, ušlechtilý, zajímavý, s tmavými a ovocně květinovými chutěmi.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla 16 US za 25 g vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Povzbuzující povzbuzující čaj. Ovlivňuje 1., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Pro zvláštní chvíle. Uvolní velké množství cha qi.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhovaný čaj.
2001CNNP7542_PO

2001CNNP7542_PO


tea