head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
CNNP, Jincha Tuo Cha 1980´s / sheng puer
Charakteristika
Hněd zeleno černý list s bílým ochmýřeným tipsem, dnes po asi 30 letech zrání hnědý, celé lístky zcela nelámané a drobné. Vůně je jemná kafrová, trochu kořeněná, květinová s ovocným tónem. Lisovaný do hnízda o váze 250g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování i kvalita listu. Čaj je vyroben kolem roku 1980, ochutnávám asi 30 let, nebo více starý dnes už archivní puer. Čaj je produkován pod hlavičkou CNNP. Producent je uveden: Yunnan Sheng Cha Ye Fen Gong Si. Původ: Provincie Yunnan. Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste! Fantastický čaj!
Příprava
Přibližně 5g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. U takto starého čaje se doporučují 2 oplachovací nálevy. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně oranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vznešená s tóny tmavého ovoce a kafrovou vlnkou, výrazný květový charakter se snoubí s chutí a vůní ostružin, hrozinek a švestek. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová s kafrovou vlnkou s výrazným tónem tmavého lesního ovoce, sušených švestek s decentním kořenitým a sladce dřevitým tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně kořenitým a sladce dřevitým tónem. Květinové tóny postupují z jazyka na patro a zvolna se vytrácejí nosohltanem a velmi příjemně a dlouze doznívají. Na patře se vytváří příjemný pocit tepla.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2012 byla 4200 kč za kus o váze 250g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
CNNPJinchaTuocha1980
CNNPJinchaTuocha1980
CNNPJinchaTuocha1980
tea