head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Cha Gao, Sheng 2011 / Sheng puer
Charakteristika
Hnědočerný kus slisované čajové hmoty. Je to speciální metodou zahuštěný čajový vývar. Vůně je květinová, sladká a velmi specifická. Čaj má historii už v dynastii Qing a byl vyráběn pro císařský dvůr. Speciálními postupy je odfiltrován nálev a zjednodušeně řečeno zahuštěn. Z 10 kg čaje se vyrobí 1 kg Cha Gao. Produkce 2011. Ochutnávám 5 let starý čaj. Výrobce: Dajianshan Tea Factory. Oblast: Simao. Čaj je vhodný pro další skladování i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 1 g čaje na 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a zalijeme vroucí vodou. Necháme rozpustit. Čaj snese mnoho nálevů, pokud použijete překapávač, nebo klasicky sléváte. Pak můžete dát větší dávku a je to i chuťově zajímavější.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zelená až žlutozelená. Vůně je bylinková, květinová, příjemná. Chuť je nasládlá, bylinková, jemně květinová, lehce ovocná, natpklá, ale příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla 6 US za 25 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Je to výborné digestivum a prý dobře léčí kocovinu. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít. Už jen proto, že se mu říká čínský penicilín, údajně léčí i rakovinu, každopádně je to velmi účinný čaj "lék"!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2011ChaGaoSheng

2011ChaGaoSheng

tea