head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Quanjihao Manzhuan, Cha Gao, Sheng 2015 / Čajová pasta, rozpustný Sheng puer
Charakteristika
Hnědočerný kus slisované čajové hmoty. Je to speciální metodou zahuštěný čajový vývar. Vůně je květinová, sladká a velmi specifická. Čaj má historii už v dynastii Qing a byl vyráběn pro císařský dvůr. Speciálními postupy je odfiltrován nálev a zjednodušeně řečeno zahuštěn odpařováním. Čaj tvoří cihlička o váze 100 g, ručne balena do krabičky z bambusového listu. Z 18 kg čaje se vyrobí 1 kg Cha Gao. V nerezovém nádobí se vaří čaj 3 dny aby se zahustil. Čaj se musí míchat a je to velmi pracné a náročné. Produkce 2015. Ochutnávám 1 let starý čaj. Jak starý byl původní materiál není známo, rozhodně to nebyl čerstvý čaj. Výrobce: Quajihao. Oblast: Manzhuan. Čaj je vhodný pro delší skladování i pro okamžitou konzumaci.
Příprava
Přibližně 1 g čaje na 150 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a zalijeme vroucí vodou. Necháme rozpustit. Čaj snese mnoho nálevů, pokud použijete překapávač, nebo klasicky sléváte. Pak můžete dát větší dávku a je to i chuťově zajímavější.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je zelená až žlutozelená. Vůně je bylinková, květinová, příjemná. Chuť je medově  nasládlá, lehce bylinková, jemně květinová, lehce ovocná, velmi příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí, velmi specifický a harmonický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla 50 US za 100 g, plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Je to výborné digestivum a prý dobře léčí kocovinu. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Chagao2015QuanJinhao

Chagao2015QuanJinhao

tea