head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jin Cha 2004, Yi Wu, Daughter´s Tea, Chang Tai TF 250g / Tibetská Houba - sheng puer
Charakteristika
Hnědo zelený list s četným stříbrným ochmýřeným tipsem, celé středně dlouhé lístky nebo jen lehce trhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je jemná, je cítit zralý puer, květinová vůně se stopou vanilky, melasy a květin. Lisované hydraulicky do tvaruj Tibetské Houby ( Jin Cha ), baleno po 3 ks do bambusového listu s razítkem. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Čaj je z jara, roku 2004, ochutnávám tedy 9 let starý puer. Továrna: Chang Tai TF. Oblast: Pohoří YiWu, více oblastí ze kterých je směs lístků, přirozeně rostoucí staré čajovníky. Vhodný k dalšímu zrání i k okamžité konzumaci. Velmi dobrý a ceněný ročník. Jin Cha zrála v suchých a kvalitních podmínkách. Je velmi dobře vidět Jin Hua ( zlatý květ ), což znamená že čaj je ve vynikající kondici. 
Příprava
Přibližně 5g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu ještě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je světle hnědá, až oranžovo hnědá, lehce kalná. Vůně je silnější, příjemná, lehce vanilková, těžší květinové vůně dominují. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, težší květinová pro YiWu typická. Stopy medu, melasy a lehce trpká chuť na pozadí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 2370Kč za kus 250g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj, ale jelikož se jedná o starší a zrající puer, tak je to spíše mírně povzbuzující čajík. Vhodný na celodení popíjení. Ovlivňuje 1.,3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje sváteční náladu! Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Opravdu zajímavý čaj s mnoho energií uvnitř, který by neměl milovníkům puerů rozhodně ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2004JinChaChangTai

2004JinChaChangTai

2004JinChaChangTai2004JinChaChangTai
2004JinChaChangTai2004JinChaChangTai
2004JinChaChangTai
tea