head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
 Chang Tai TF, Meng Hai Qiao, Beeng Cha, 2005 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědý list středně velké lístky, ale celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Mnoho velkých tipsů. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, po zahradním ovoci, sladkém dřevu a květinách. Lisování: Volněji lisovaný list, první batch je lisován v lednu 2005, do tvaru koláče - beeng cha o hmotnosti 400g. Ochutnávám 8 let starý čaj. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2004. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Starší stromy z pohoří Jing Mai. Původ: Provincie Yunnan, Menghai, Jing Mai. Produkce: Chang Tai TF. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 5 až 7 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zeleno žlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová se stopou tmavého lesního ovoce. Chuť je nasládlá, plná, lehce je cítit lesní ovoce s dřevitým a melasovým tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí, trochu nevyvážený, ale velmi bohatý. Čaj je velmi vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2013, cena byla 2370 kč.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna, nyní v čerstvém stavu, dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
ChangTai2005MenghaiQiao
ChangTai2005MenghaiQiao
ChangTai2005MenghaiQiaoChangTai2005MenghaiQiao
ChangTai2005MenghaiQiao

ChangTai2005MenghaiQiao
tea