head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Changtai Cha Hu Chen Nannuo, 2007 Beeng Cha / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědočerný a zelený list s bílým tipsem, celé větší lístky. Sklízen byl pupen a dva listy. Vůně je jemná, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev a intenzivní květinové vůně. Lisovaný do koláče o váze 400 g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z podzimu 2006 a jara roku 2007, ochutnávám tedy 10 let starý čajík. Lisování kamenných formách v roce 2007. Mao Cha: Směs lístků z pohoří Nannuo. Původ: Yunnan, pohoří a oblast Nannuo. Továrna: Changtai Tea Group, Cha Hu Chan Brand.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99° C, necháme louhovat asi 30 s až 5 minut. Čaj snese 6 a více nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovohnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, sladce dřevitá, po meruňkách a hrozinkách a lehce kořeněná. Chuť je ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny květin a zahradního tmavého ovoce, meruněk, hrozinek a sladkého dřeva. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2017 byla 32 US za kus 400 g, plus poštovné a poplatky z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak, že je harmonizuje všechny. Navozuje pohodu a příjemnou náladu. Má velmi velké Cha qi, mnoho energie uvolňuje.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2007ChangtaiNanNuo

2007ChangtaiNanNuo

2007ChangtaiNanNuo

2007ChangtaiNanNuo

tea