head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Chawangpu Yiwu Gu Shu, Da Ye Zi, Xiao Beeng Cha, 2012 / Sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, větší celé listy, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, po zahradním ovoci a květinách. Čaj je lisován do koláčku o váze 200 g  roce 2012 18.4., tradičně pomocí kamenných forem, lisování je středně silné. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Je to vynikající zpracování a kvalita listu. Sklizeň: Jaro 2012, 8. duben. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: San He She a Zhang Jia Wan, YiWu, více než sto let staré čajové stromy. Jedná se tedy o vysokohorský čaj. Původ: Provincie Yunnan, oblast Yiwu, okolí vesnic San He Lao Zhai a Zhang Jia Wan Lao Zhai. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5 g čaje na cca 100 ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zeleno žlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a ovocná. Chuť je nasládlá, plná, příjemně sladce květinová, lehce medová a později natrpklá, ale příjemná. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž natrpklý, ale příjemný, velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je velmi vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 14 US plus doprava, za kus 200 g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3., 6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Nyní v čerstvém stavu, dokáže uvolnit mnoho energie, není vhodný večer.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2012ChawangpuYiwuGushu

2012ChawangpuYiwuGushu

2012ChawangpuYiwuGushu

2012ChawangpuYiwuGushu

tea