head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Chongqing Te Ji, Jin Chong Tuo Cha 2007 / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědozelený až černý list s bílým ochmýřeným tipsem, celé lístky nebo jen lehce trhané. Vůně je jemná trávová, květinová až s tóny tmavého zahradního ovoce. Lisovaný do hnízda o váze 100g a balen až v roce 2012. Je to typ zeleného Sheng Pu-Er. Je to vynikající zpracování a kvalita listu.  Čaj je z jara roku 2007, ochutnávám tedy  8 let starý čaj. Mao Cha: Kultivované čajovníky z oblasti Chongqing. Zpracování: Částečně ruční. Továrna: Chongqing. Původ: Oblast Chongqing. Čaj je vhodný pro další zrání, je pevně lisován.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky o objemu cca 150 ml a  zalijeme vodou cca 95°C, necháme louhovat asi 20 s a postupně více. Nebo na Kung Fu Cha. Čaj snese tak 3 až 5 nálevů. Na Kung Fu Cha i více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je žlutooranžová až hnědá. Vůně je jemná, příjemná, lehce bylinková, květinová. Chuť je drsnější, plná, lehce svíravá a bylinková. Dozvuk je delší, plný a rovněž velmi specifický a ušlechtilý.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2015 byla 7 US za kus/hnízdo 100g plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou!

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě a v podobě nálevu.
2007ChongqingTeJi

2007ChongqingTeJi

2007ChongqingTeJi

2007ChongqingTeJi

tea