head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Jinggu Chun Rui, Bailong TF, Mao Cha 2008 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, velmi drobné, drátkovité. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální s vlnkou po zahradním ovoci a květinách. Čaj je ve formě Mao Cha, což je sypaný polotovar pro výrobu Pueru. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Sklizeň: Jaro 2008, první jarní sklizeň. Produkce: 15.7. 2008. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Kvalitní lístky z oblasti Jinggu, Chun Rui - nejmenší velikost z oblasti Jinggu. Původ: Provincie Yunnan, Lincang, oblast Jinggu. Výrobce: Bailong TF. Moc dobrý čaj, vhodný na Kao Cha přípravu a zrání.
Příprava
Kao Cha způsob, přibližně 6g čaje na cca 200ml vložíme do speciální konvičky - Kao Cha Guan, kterou zahříváme nad plamenem, žárem ( kahan, uhlíky ), pak vložíme čaj a necháme opéci a rozvoněti, rovnoměrně pražíme a natřásáme, pak zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat cca 10s, možno pak ještě zalít do Kao Cha Guan - džbánku na Kao Cha přípravu, ale již nepražit nad ohněm. Nebo lze metodou na Kung Fu. Čaj snese tak 1 až 3 nálevy, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až zeleno žlutá. Vůně je silnější, bohatá, příjemná, sladce vegetální, lehce květinová a meruňkově ovocná. Chuť je nasládlá, plná, silnějí později hořknoucí, lehce dřevitá. Cítíme vegetální tóny s lehce trpkou, následně  ovocně sladkou dochutí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, ovocný a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 136 Kč za 100g.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Čaj má euforizující účinky a je velmi povzbuzující a omamný.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
JingguChunRui2008
JingguChunRui2008
JingguChunRui2008
tea