head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Mengku Da Xue Shan, koláč 357 g, 2012 / Sheng puer
Charakteristika
Světle zelené až tmavě zelené listy,  list téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list s tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně tmavého ovoce, lesních plodů a trávy. Slisovaný do klasického koláče o hmotnosti 357 g. Produkce: Duben 2012. Maocha: Čajovníky z oblasti Mengku v prefektuře Lincang. Původ: Provincie Yunnan, Lincang, Mengku, vesnice v Da Xue Shan. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 150 ml a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30 s až 2 minuty. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně žlutooranžová. Vůně je  silnější, vůně lesních plodů, ovoce a květin. Chuť je plná, nasládlá, silná, po tmavém zahradním ovoci a květinách. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla 16 US plus doprava z Číny za 357g  koláč.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2012DaXueShan

2012DaXueShan

2012DaXueShan

2012DaXueShan

tea