head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Thai Calendar 1336 Anniversary Zhuan Cha, Dadugang TF, 2004 / Zelený sheng puer, čínský čaj
Charakteristika
Zeleno hnědo bílý list s četným bílým tipsem, lístky celé, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je silná, příjemná, nasládlá, lehce vegetální s vlnkou po lesním ovoci a květinách. Čaj je lisován do cihly o váze 250g. Je to typ zeleného Sheng Pu-Eru. Jméno: Thai Calendar 1336 Anniversary. Sklizeň: 2004. Ochutnávám tedy 9 let starý čaj. Zpracování: Tradiční, ruční. Maocha: Čajovníky pravděpodobně z oblasti Menghai. Původ: Provincie Yunnan, Menghai. Továrna: Dadugang TF. Moc dobrý čaj.
Příprava
Přibližně 5g čaje na cca 150ml vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 30s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj snese tak  až 6 nálevů, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce oranžová až hnědooranžová. Vůně je jemná, příjemná, lehce květinová až ovocná. Chuť je nasládlá, plná, příjemně lehce květinová, silnější těžší chutě po tmavém ovoci, zeména po sušených švestkách a hrozinkách. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj je vhodný na zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Koupeno v roce 2013.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1.,3.,6 a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Navozuje veselou, upovídanou náladu, ale ne vysmátou! Čaj má velký potencionál do budoucna.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Dadugang1336ThaiCalendar

Dadugang1336ThaiCalendar
Thai Calendar 1336Dadugang1336ThaiCalendar
Dadugang1336ThaiCalendar
tea