head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
De Hong Zhu Puer 2001 / sheng puer
Charakteristika
Hnědočerný  list, téměř celý, sem tam větvička, kvalitní list se zlatavým tipsem. Velmi jemné a  sladce delikátní vůně tmavého ovoce, lesních plodů bylin. Čaj je napchaný do velikých bambusových stvolů, celková váha je 2 kg, suší se v ohni a velmi pomalu. Stáří čaje je 17 let je z roku 2001. Maocha: Směs velmi kvalitních listů z oblasti De Hong. Kultivar: Ye Sheng Purple a Da Ye. Původ: Provincie Yunnan, De Hong. Čaj vhodný k okamžitému popíjení i dalšímu zrání.
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 150 ml a  zalijeme vroucí vodou, necháme louhovat asi 30s až 2 minuty. Takto připravíme tak 4 nálevy. Nebo na způsob Kung fu, nálevů je pak více a chuť a vůně je barvitější potom. Tento skvost si to jistě zaslouží.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je temně hnědá. Vůně je  silnější, vůně lesních plodů, ostružin a tmavého ovoce. Chuť je plná, nasládlá, silná, po tmavém ovoci, bylinách, koření a ostružinách. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický, jemný a lehce kořeněný.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2018 byla 107 Kč za kus o váze 25 g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je to opravdu zajímavý a skvostný čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
2001DehongZhu

2001DehongZhu

tea