head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Dehong  Zhuan Cha, 2004 / Sheng puer
Charakteristika
Zelený list hrající všemi odstíny. List je celý, středně dlouhý s mnoha tipsy. Vůně je jemná, příjemná, ušlechtilá, květinová s vlhkým tónem. Mao Cha: Směs čajovníků z okresu Dehong. Sklizeň: Jaro 2004. Produkce: Jaro/léto 2004. Lisováno do cihly 500 g. Původ: Yunnan, okres Dehong. Čaj možno nechat ještě dozrávat, ale dobrý je již nyní. Vlhčí skladování. Privátní produkce.
Příprava
Asi 7 g čaje na 150 ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 99°C, necháme louhovat asi 20 s a postupně více. Čaj snese až 6 nálevů.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžová. Vůně je plná, silná, příjemná, kořenitá, květinová. Chuť je nasládlá, ovocná, delikatní s dřevitým a vlhkým tónem. Dozvuk je delší, sládnoucí, dřevitý, velmi příjemný a rovněž velmi specifický. V čaji je cítit vlhčí skladování, ale není to nepříjemné.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká. Cena v roce 2015 není zjištěna, měl jsem vzorek.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný na odpoledne nebo večer. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum. A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
Dehong2004zhuancha

Dehong2004zhuancha


tea