head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Douji Hong Jin Dou, 2009 Beeng Cha / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý a zelený list s bílým tipsem, celé drobné lístky nebo jen lehce trhané sem tam větvička. Vůně je jemná, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev a intenzivní zelinkavé tóny s květinovou vůní. Čaj je lisovaný do koláče o váze 357g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z  roku 2009, ochutnávám tedy 4 roky starý čajík. Mao Cha: Polodivoké čajovníky z vyšších poloh zahrad pohoří Yiwu, Jingmai a Ban Zhang. Původ: Yunnan. Továrna: Douji TF. Založena v roce 2005, produkuje prémiové čaje, vyhrávají soutěže, jako tento čaj. Moc dobrý čaj, za 5 let bude vynikající!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85 - 95°C, necháme louhovat asi 30s až 5 minut. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží! Nepřelouhovat, jinak je nálev velmi silný a téměř nepitelný.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, po tvmavém ovoci a lehce kořeněná. Chuť je ušlechtilá, silnější, nasládlá, příjemná, s tóny a zahradního tmavého ovoce. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 66€ za kus, plus poštovné a poplatky.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu. Má velmi velké Cha qi, mnoho energie uvolňuje.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
DouJi2009HongJinDou
DouJi2009HongJinDou
DouJi2009HongJinDou
tea