head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Douji Yiwu Zheng Shan " šest slavných čajových hor ", 2007 Beeng Cha / Čínský sheng puer
Charakteristika
Hnědo černý a zelený list s bílým tipsem ( dnes již zlatavým po letech zrání ), celé drobné lístky nebo jen lehce trhané sem tam větvička. Vůně je jemná, květinová až vanilková, příjemná se stopami vzácných dřev a intenzivní květinové vůně. Lisovaný do koláče o váze 200g. Je to typ zeleného Pu-Er. Čaje je z jara roku 2007, ochutnávám tedy 6 let starý čajík. Lisování 28.5. 2007. Mao Cha: Divoké čajovníky z nejvýše položených zahrad pohoří Yiwu a z oblasti Yiwu. Původ: Yunnan, pohoří a oblast Yiwu zahrady v nejvyšší nadmořské výšce. Továrna: Douji TF. Založena v roce 2005, produkuje premiové čaje, vyhrávají soutěže, jako tento čaj. Moc dobrý čaj, za 5 let bude vynikající!
Příprava
Přibližně 5g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 85 - 95°C, necháme louhovat asi 3 až 5 minut. Čaj snese 6 a vice nálevů. Nejlépe připravit na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento raritní čaj si to jen zaslouží!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je oranžovo hnědá. Vůně je jemná, příjemná, květinová, vanilková, banánová a lehce kořeněná. Chuť je ušlechtilá, nasládlá, příjemná, s tóny květin a zahradního tmavého ovoce, patrná stopa zrání. Dozvuk je delší, sladký, příjemný a rovněž velmi specifický.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2013 byla 50€ za kus, plus poštovné a poplatky.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný po celý den. Ovlivňuje 1. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Čajová raritka, vychutnejte si v společnosti těch nejlepších přátel nebo sami v klidu. Navozuje pohodu a příjemnou náladu. Má velmi velké Cha qi, mnoho energie uvolňuje.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
DoujiYiWuZhengShan2007
DoujiYiWuZhengShan2007
DoujiYiWuZhengShan2007
DoujiYiWuZhengShan2007
DoujiYiWuZhengShan2007 DoujiYiWuZhengShan2007
DoujiYiWuZhengShan2007DoujiYiWuZhengShan2007
DoujiYiWuZhengShan2007
tea