head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Fenghuang Qiao Mu, Jin Cha, Nan Jian TF 2011 / Tibetská Houba
Charakteristika
Hnědozelený list s četným stříbrným ochmýřeným tipsem, celé středně dlouhé lístky nebo jen lehce trhané, někdy lehce zpřehýbané i s větvičkami. Vůně je jemná trávová, květinová a jemně zemitá a můj výraz jemně slaná a příjemně, lehce kouřovitá. Lisované do tvaru Tibetské Houby (Jin Cha) o váze 250g. Zabalena v papíru a vložena do papírové krabičky s certifikátem. Je to dobré zpracování a kvalita listu. Původně je tato receptura určena na export jen do Tibetu, později, ale velmi oblíbena i jinde. Maocha je z jara 2011. Lisování proběhlo v květnu 2011. Organické pěstovaní, uvnitř balení je i certifikát. Čaj ochutnávám tedy 5 let starý. Továrna: Nan Jian FT. Vhodný k dalšímu zrání i k okamžité konzumaci. Vynikající na zrání, odborníci tvrdí, že je to nejlepší tvar na zrání.
Příprava
Přibližně 5 g čaje vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky cca 100 ml a  zalijeme vodou kolem 99 °C, necháme louhovat asi 30 s až 3 minuty. Nebo lépe metodou na Kung Fu. Čaj nám dá 4 až 7 nálevy, na Kung fu jestě více.
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je lehce žlutá až do oranžova. Vůně je jemná, příjemná, květinová a nepatrně dřevitá (vůně vlhkého dřeva). Chuť je nasládlá, plná, lehce vegetální, příjemná, sladce dřevitá se stopou květin. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý. Čaj má velkou perspektivu pro zrání.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší! Cena v roce 2016 byla cca 16 US za kus 250g, plus doprava z Číny.
Účinky na tělo a ducha
Velmi povzbuzující čaj. Vhodný na dopoledne nebo kdykoliv se chceme povzbudit. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje 1., 3. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. V Tibetu se pije s mlékem pro na podporu zažívání. Navozuje veselou náladu, ale ne vysmátou! A přitom je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít.
Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
JinChaQiaoMuNanJian2011

JinChaQiaoMuNanJian2011


tea