head
 Sorty Čajů   Příprava       Účinky        Odkazy        Kniha       Tea Racer  
     Zelené      
        Bílé        
       Žluté       
   Polozelené  
    Červené     
      Černé       
    Ovoněné    
   Speciality   
     Bylinky     
       Káva       


jang jin


Tyto  stránky slouží jako pomoc při odhalování tajemství čaje, jeho účinků na těle i duchu a věcí s tím spojených. Tyto mé poznatky jsou moje vlastní a nemusí se shodovat s názory jiných lidí, větších čí menších znalců a odborníků . Předem říkám že mi je to úplně jedno! :-) Pokud by jste chtěli něco z toho co tu je uveřejnit, kontaktujte mě prosím.

Pro kontakt použijte tento mail

info@tea-earth.net

Název
Grand Yellow Label, late 1990 Beeng Cha / sheng puer
Charakteristika
Lístky hrají všemi odstíny hnědé. Velké hrubší listy, střední lístky i tipsy s občasnými větvičkami. Na listech je vidět Jin Hua - Zlatý květ. Voní naprosto úchvatně, je cítit charakter zralého pueru, jemná květinová vůně  s melasovými a dřevitými tóny s kafrovou vlnkou. Čaj je slisován do koláče o hnotnosti 357g . Ochutnávám asi 15 let starý čaj, je z konce 90tých let. Je to typ zeleného, ale již zralého Sheng Pu-Eru. Původ: Provincie Yunnan, starší čajovníky. Pokud máte tu možnost tak jej rozhodně zkuste!
Příprava
Přibližně 7g čaje na 100ml, vložíme do zhongu, gai pei nebo konvičky a  zalijeme vodou kolem 95°C, necháme louhovat asi 10s až 4 minuty. Čaj snese tak 7 a více nálevů. Nebo lépe na způsob Kung Fu, nálevů je daleko více. Tento čaj si rozhodně zaslouží druhý způsob!!!
Vlastnosti nálevu
Barva nálevu je čirá, jiskrně hnědá. Vůně je jemná, příjemná, vznešená s tmavými tóny a s  květinovým a dřevitým charakterem, na pozadí je cítit kafrová vlnka. Chuť je nasládlá, plná, příjemná, lehce květinová, tmavé chutě jsou velmi hladké, kafrový tón na pozadí. Dozvuk je delší, sládnoucí a rovněž velmi specifický a ušlechtilý s velmi sladkým a příjemně květinovým a sladce dřevitým tmavým tónem.
Trvanlivost a cena
Trvanlivost je velká, čím starší tím lepší!  Koupeno v roce 2012. Cena cca 1600 kč za kus 357g.
Účinky na tělo a ducha
Středně povzbuzující čaj. Vhodný kdykoliv. Moc dobrý na výlety a tůry. Ovlivňuje
2., 3.,6. a 7. čakru. Ale někdy to vnímám tak že je harmonizuje všechny. Je to výborné digestivum, detoxikuje, celkově výborný pro detoxikaci. Je vhodný i pro rozjímání a meditaci. Vyborný čaj v parných dnech. Je to opravdu zajímavý čaj co by neměl nikomu ujít, opravdu vás vystřelí do výšin.

Fotodokumentace
Zde je čaj v suché podobě, jako nálev a vylouhované lístky.
GrandYellowLabel1990
GrandYellowLabel1990
GrandYellowLabel1990
tea